Jediná oficiální stránka ctihodného učence islámu Petra Jahja Moravce

Vítejte v mé digitální oáze poznání o islámu!

YouTube Kanál: “Petr Jahja Moravec”

Objevte svět islámu prostřednictvím mých přednášek, diskusí a průvodců. Sledujte online přednášky a buďte součástí otevřeného dialogu.

Sociální Média Profily:

Instagram (@petr.j.moravec):
Následujte můj Instagram pro vizuální dobrodružství spojené s islámem. Krátká videa, obrázky a příběhy vás zavedou do světa bohaté kultury.

Facebook (Petr Jahja Moravec):
Připojte se k diskusím a sledujte aktuality o islámu na mé Facebookové stránce. Společně objevujeme různé aspekty islámu v českém kontextu.

Webové Stránky: www.petrmoravec.cz

Prohlédněte si mé profesní portfolio, projekty a aktuality. Získáte tak hlubší pohled na mé zapojení do oblasti islámu.

Vzdělání:

DiplomPetr Jahjá Moravec: Příběh učence Islámu

V hlubinách historie se zrodil příběh, jehož poselství zasahuje srdce a osvětluje cestu. Díky Petru Jahja Moravcovi započalo pravé české poselství Islámu, vzešlo z české půdy a proniklo do světa s poselstvím naděje a duchovního poznání.

Narodil se 14. června 1981 v Praze do ateistické rodiny. Svět se mu otevřel jako pole nekonečných možností, avšak bolestný rozvod rodičů mu ukázal, že ne všechno je tak jednoduché, jak by se mohlo zdát. Opustil bezpečí domova a ocitl se na ulici, čelíc nejistotě a výzvám mladého života.

Avšak osud měl pro něj připraven nečekané setkání, které změnilo směr jeho života. Bylo to v roce 1998, kdy se poprvé setkal s arabskými spoluvězni ve vězení, kteří mu otevřeli dveře k poznání Islámu. Jejich slova rezonovala v jeho nitru a on nalezl v tomto novém poselství světlo, po kterém toužil. Přijal Islám a v roce 2000 veřejně vyznal svou víru, přestože věděl, že tato cesta nebude snadná.

Jeho touha po hlubším pochopení Islámu a duchovního růstu ho vedla do Království Saúdská Arábie. V letech 2007-2009 studoval na prestižním jazykovém institutu v Medině Munawwarah, kde se ponořil do studia arabského jazyka a islámské kultury. Tyto dva roky byly pro něj klíčovými momenty v jeho cestě, kde objevil hloubku a krásu Islámu.

Po dokončení institutu se připojil ke studiu na střední arabské škole, kde se specializoval na studium Koránu, výroků proroka, fiqh, šaria a gramatiky arabštiny. Jeho odhodlání a horlivost mu pomohly získat bakalářský titul v Božím zákoně na Islámské univerzitě v Medině Munawwarah. Jeho studijní úspěchy byly oceněny a otevřely mu dveře k dalším vzdělávacím příležitostem.

Následovala další specializace v Božím zákoně u učenců v Mešitě Proroka v Medině. S hrdostí se stal prvním českým rodákem, který dosáhl této významné pozice. Avšak jeho cesta nebyla jen o dosažení akademických titulů. Byla to cesta duchovního růstu, sebedisciplíny a neustálého hledání pravdy.

Dnes je Petr Jahjá Moravec váženým učencem Islámu a propagátorem pravého poznání této víry. Jeho odhodlání a lásku k Islámu cítí každý, kdo s ním přijde do kontaktu. Své znalosti a pochopení Islámu šíří jak v České republice, tak na Slovensku, inspirován svou oddaností a láskou k víře.

Jeho životní příběh je pokladem moudrosti a inspirace pro všechny, kteří hledají pravdu a duchovní naplnění. S doporučeními od mnoha šejků a učenců z předních řad muslimské komunity, Petr Jahjá Moravec je zářivým příkladem oddanosti a hrdosti.